درباره ما

درباره  فـابا

همگام با امروز، همراه با فردا

مرکز فرهنگ سازی و آموزش بانکداری الکترونیک شبکه بانکی کشور (فابا)، کار خود را به عنوان یک کارگروه در زیرمجموعه «شورای راهبری بانکداری الکترونیک» آغاز کرد. این شورا در سال ۱۳۸۶، براساس الزامات برنامه چهارم توسعه کشور و مصوبه هیات وزیران، به منظور توسعه همه‌جانبه و پایدار بانکداری نوین شکل گرفت.

شورای راهبری بانکداری الکترونیک، با حضور مقامات ارشد وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و  بانک‌های دولتی و خصوصی، ۹ کارگروه تخصصی تشکیل داد که هرکدام، قطعه‌ای از پازل توسعه بانکداری الکترونیک را تکمیل می‌کردند. یکی از آنها، کارگروه «فرهنگ سازی و آموزش» بود که با محوریت بررسی مباحث سرمایه‌های انسانی، آموزش کارکنان و مشتریان نظام بانکی، نشر ایده‌ها و آشنایی جامعه با بانکداری نوین راه‌اندازی شد. پس از گذشت مدتی، نام این کارگروه به مرکز فرهنگ سازی و آموزش بانکداری الکترونیک شبکه بانکی کشور (فابا)، تغییر کرد و ۱۲ سرفصل کاری برای آن تعریف شد.

اکنون وظایفی همچون، ترویج بانکداری الکترونیک، برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی، بحث و بررسی چالش‌های روز شبکه بانکی، دیده‌بانی فناوری، اطلاع‌رسانی در مورد اخبار و فعالیت‌های این حوزه، ارائه دوره‌های آموزشی، برگزاری نمایشگاه‌ها و سمینارهای تخصصی، اجرای تورهای آموزشی خارج از کشور، تعامل با مراکز علمی، همکاری با سازمان‌ها، مشاوره به رسانه‌ها، بانک‌ها و شرکت‌ها و انتشار نشریات تخصصی، از جمله مأموریت‌های این مرکز است.

همچنین به همت فابا و با همکاری شرکت‌های PSP، در فاصله زمانی بین سال‌های ۱۳۸۹ تا تاسیس شاپرک، «مرکز همکاری‌های مشترک شرکت‌های پرداخت» شکل گرفت و فابا حدود دو سال مسئولیت دبیری این صنف را بر عهده داشت. این مرکز تا کنون سمینارها و نشست‌های متعددی را نیز در حوزه پرداخت، برگزار کرده است.

فابا اکنون در چندین حوزه فعال است که از جمله عبارتند از: تولید محتوای دانش فنی، انتقال دانش فناوری به صنعت بانکداری و پرداخت، برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی و کاربردی، برگزاری سمینارهای تخصصی، معرفی ایده‌های برتر، معرفی شرکت‌های استارت‌آپی و تسهیل‌گری در حوزه نوآوری، برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران (ITE) برگزاری جشنواره‌های فین‌تک، چهره‌های ماندگار، اپ‌های پرداخت موبایلی و شهر هوشمند و انتشار ماهنامه تخصصی بانکداری الکترونیک و فصل‌نامه تراکنش ایران.

سایت “فابانیوز” وابسته به مرکز فاباست که دو رویکرد اصلی آن عبارتند از: انتشار اخبار، مباحث و مطالب تخصصی حوزه فناوری های مالی و همچنین اخبار و گزارشات کسب و کارهای این حوزه. به همین منظور شعار راهبردی این سایت چنین است:

تریبون کسب و کارهای امروز، فناوری های فردا

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

ساخت حساب کاربری!

فرم زیر را برای ثبت نام تکمیل نمایید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید

Add New Playlist

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?